• kup online

Prostownik RECO ATC 12V 30A

Autor / Prostowniki RECO / wtorek, 02 kwiecień 2019 15:44

Prostowniki automatyczne z serii RECO ATC 30A, dedykowane są do ładowania akumulatorów o pojemności od 20 do 240Ah oraz do konserwacji akumulatorów o pojemności do 300Ah. Zbudowany na wydajnym transformatorze kształtkowym zapewnia wysoki i stabilny prąd ładowania. W tej klasie prostowników automatycznych jest to jedna z lepszych propozycji na rynku. Metalowa obudowa sprawia, że doskonale sprawdzi się jako prostownik warsztatowy.

Jako jeden z nielicznych prostowników dostępnych na rynku został wyposażony wfunkcję testowania akumulatora, dzięki której możemy sprawdzić, jaki jest aktualny stopień naładowania naszego akumulatora. Wystarczy podpiąć prostownik do akumulatora i odczytać wynik (prostownik nie musi być podłączony do zasilania). W celu uzyskania miarodajnego odczytu zaleca się testowanie nie wcześniej niż po 12 godzinach od ostatniego ładowania, np. użycia pojazdu, ładowania prostownikiem.

ATC30A 2

 

Długie przewody do ładowania pozwalają w wygodny sposób korzystać z prostownika.Prostowniki RECO ATC zostały wyposażone w dwa bezpieczniki, na uzwojeniu wtórnym i pierwotnym, co sprawia, że są jeszcze bezpieczniejsze w użytkowaniu.

Dzięki wygodnej skali, zawsze wiemy jak przebiega proces ładowania i czy nasz akumulator jest już gotowy do drogi.

 

 

Prostownik automatyczny sam zakończy proces ładowania. Posiada również kontrolkę informującą o ewentualnym przeładowaniu akumulatora

 

 

Dostępne są 4 programy ładowania dla 3 typów akumulatorów:

  • GEL – utomatyczny program ładowanie akumulatorów żelowych. Koniec ładowania następuje przy napięciu 14,40V.
  • AGM – automatyczny program ładowania akumulatorów AGM. Koniec ładowania następuje przy napięciu 14,80V.
  • Ca/Ca- automatyczny program eksploatacyjnego ładowania akumulatorów Ca/Ca. Koniec ładowania następuje przy napięciu 15,60V. Końcową fazę ładowania (po zaświeceniu się czwartej żółtej diody) należy przeprowadzić zwiększoną mocą (pozycja 3 przełącznika głównego).
  • REGENERACJA tylko do akumulatorów Ca/Ca, kończy ładowanie po osiągnięciu napięcia 15.90V. Końcową fazę ładowania (po zaświeceniu się czwartej żółtej diody) należy przeprowadzić zwiększoną mocą (pozycja Max przełącznika głównego).

Please publish modules in offcanvas position.