/ Poradnik eksperta / czwartek, 18 marzec 2021 10:01

Akumulator do skutera| Akumulator do quada

 

Coraz łagodniejsze zimy sprawiają, że jazda skuterem w Polsce jest możliwa przez większą część roku. Ten sposób komunikacji cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z niższych kosztów utrzymania w porównaniu z samochodem. Skuterem dużo łatwiej jest się przemieszczać po zatłoczonym mieście oraz go zaparkować. Spotkamy je w największych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu Poznaniu, Gdańsku, Katowicach. A także w tych mniejszych: Kalisz, Konin, Toruń, Leszno, Opole. To dzięki nim tysiące Polaków mogą dojechać codziennie do pracy, szkoły, na uczelnię. Natomiast w weekendy i dni wolne obserwujemy wzmożony ruch użytkowników quadów i motocykli.

Akumulator do skutera, motocykla czy quada to jedna z jego podstawowych części. Bez niego nie odpalimy pojazdu, nie oświetlimy sobie drogi ani nie uruchomimy wyciągarki. Właściwie dobrany i obsługiwany może posłużyć przez długi czas. Niezawodność jego działania daje poczucie bezpieczeństwa i zwiększa komfort użytkowania pojazdu.

 

Jaki akumulator do skutera? Jaki akumulator do quada?

 

Zakup akumulatora do skutera nie wiele różni się od zakupu akumulatora do quada, czy motocykla. Za nim udamy się do sklepu, dowiedzmy się jakie parametry musi mieć. Te informacje znajdziemy w instrukcji obsługi pojazdu lub na etykiecie obecnie używanej baterii. Najważniejsze dane to: pojemność (Ah), napięcie (6V, 12V), układ biegunów i wymiary. Jeśli nie mamy tych danych, poprośmy o pomoc sprzedawcę w sklepie. Wówczas wyszuka on dla nas w katalogu, jaki akumulator polecany jest do naszej maszyny. Może też na tej podstawie wybrać jego odpowiedniki różnych producentów. Hurtownia akumulatorów Akumar jest dystrybutorem wielu marek akumulatorów m.in. Tuborg, Yuasa, Fullbat. Są to dobrze znane marki, a ich produkty cechuje wysoka jakość.

Warto się zastanowić, jaki rodzaj technologii będzie dla nas odpowiedni. Dla miłośników rozwiązań tradycyjnych i ekonomicznych najlepszy będzie akumulator kwasowo-ołowiowy z płynnym elektrolitem. Klientom, którzy chcą mieć jak najlżejszy pojazd sprawdzi się akumulator litowo-jonowy (LiFePo4, Li-Ion). Bardzo wygodne w stosowaniu są bezobsługowe akumulatory żelowe lub AGM. Ich zaletą jest również to, że nie wycieka z nich elektrolit. Jeśli nie wiesz, jaki akumulator do skutera lub quada kupić – zapytaj naszych doradców klienta.

Sklepy z logiem Dostawcy Prądu oferują szeroki wachlarz akumulatorów do skuterów, quadów, motocykli. Najpopularniejsze modele akumulatorów: YB4L-B, YTX4L-BS, YTX5L-BS, YTX7A-BS znajdziesz w oddziałach Dostawców Prądu:

 

Akumulatory Warszawa,

Akumulatory Wrocław,

Akumulatory Poznań,

Akumulatory Gdańsk,

Akumulatory Toruń.

 

Dokładne adresy sklepów znajdziesz w zakładce nasze sklepy.

 

Jak naładować akumulator? 

 

Quady, motocykle i skutery to pojazdy sezonowe. Zaleca się, aby na czas, kiedy nie są użytkowane, wymontować z nich akumulator. Wskazane jest przechowywanie go w suchym pomieszczeniu i podładowywanie co kilka tygodni. Do tego celu warto użyć ładowarki automatycznej. Przykładem takich urządzeń są ładowarki Tuborg TC-3.0, Tuborg TC-1.5, Volt Polska, Victron Automotive czy RECO STC 10. Po podłączeniu do akumulatora cały proces przebiega automatycznie i nie wymaga dodatkowych działań użytkownika. Ładowarka sama dobiera parametry prądu do stanu baterii. Po zakończeniu ładowania przechodzi w stan konserwacyjny. Jeśli wykryje spadek napięcia na akumulatorze, znowu go podładowuje. Jest to proste i wygodne w użyciu urządzenie. Dzięki niemu można zadbać o swoja baterię nie będąc ekspertem w tej dziedzinie. Więcej informacji na temat ładowarek automatycznych znajdziesz na stronie sklep.prostowniki-akumulatory.pl.

 

Rozważ zakup online | Kraków, Opole, Katowice

 

Jeśli w twoim mieście nie ma naszego sklepu z akumulatorami rozważ zakup online. Coraz więcej firm oferuje właśnie taką usługę. Wiele z nich powstało na fali przemian związanych z pandemią. Jednak tego typu zakupu lepiej dokonać w sklepie z tradycją i doświadczeniem w branży. Wartym polecenia jest sklep internetowy z akumulatorami sklep.prostowniki-akumulatory.pl. Sklep powstał w 2008 roku. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku i ogromne doświadczenie w sprzedaży internetowej akumulatorów. O jego profesjonalizmie świadczą opinie zadowolonych klientów, sięgające prawie 100%. Sklep realizuje wysyłki w ciągu 24 godzin w dni robocze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Please publish modules in offcanvas position.