Jaki akumulator do kosiarki

/ Poradnik eksperta / wtorek, 09 marzec 2021 10:00

Jaki akumulator do kosiarki wybrać? Warszawa, Wrocław, Poznań

Z końcem lutego i na początku marca rośliny rozpoczynają wegetację. Ogrodnicy i właściciele przydomowych ogródków przystępują do pierwszych wiosennych porządków. Zaczynają sprzątać w ogrodzie oraz uruchamiają sprzęty ogrodnicze. Wśród nich znajdują się kosiarki i traktorki ogrodowe. Ci, którzy dbali w zimie o zamontowane w nich akumulatory, raczej nie powinni mieć problemów z odpaleniem sprzętu. Kto zaniedbał sprawę, może się zdziwić i zacząć wiosenne porządki od szukania odpowiedzi na pytania :

Gdzie kupić akumulator do kosiarki? Jaki akumulator do kosiarki samojezdnej wybrać? Tani czy markowy? Żelowy, czy zwykły? Odpowiedzi można szukać w internecie. Jednak najlepiej zasięgnąć rady fachowców od akumulatorów do kosiarek w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i wielu innych miastach. Znajdziecie ich w sklepach z logiem Dostawcy Prądu.

 

Jak dobrać akumulator do kosiarki, traktorka?

Podczas zakupu nowego akumulatora wskazane jest kierować się zaleceniami producenta. Potrzebne informacje powinniśmy znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia. Jeśli jej nie mamy, możemy odczytać potrzebne dane z etykiety na starym akumulatorze. Najważniejsze parametry to:

napięcie,

pojemność (wyrażana w Ah),

układ biegunów,

wymiary fizyczne (szerokość, długość, wysokość).

Mając te informacje, można zastanowić się nad wyborem marki, technologii oraz ceną zakupu. Najtańsze są tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem. Nieco droższe są akumulatory bezobsługowe -żelowe, AGM lub suchoładowane. Cechuje je też dłuższa żywotność. Jeśli chcemy, aby akumulator służył nam przez kilka sezonów, to niezależnie od rodzaju, musimy o niego zadbać w zimie.

Jak dbać o akumulator do kosiarki lub traktorka ogrodowego?

Akumulator to źródło prądu, w którym zachodzą reakcje chemiczne. W wyniku tego baterie ulegają stopniowemu zasiarczeniu. Zasiarczenie polega na osiadaniu kryształków siarki na płytach akumulatora. Po pewnym czasie prowadzi to do nieodwracalnego uszkodzenia lub znacznego obniżenia jego parametrów. Wówczas dalsza eksploatacja jest niemożliwa. Co robić, aby zapobiec zasiarczeniu? Jeśli wiesz, że nie będziesz używał kosiarki przez dłuższy czas wówczas:

  • Odłącz akumulator kosiarki od instalacji. Odłączenie ujemnego przewodu zwiększa szanse na przeżycie naszego akumulatora o 30%.
  • Jeśli posiadasz prostownik, to raz na dwa miesiące wykonaj tzw. ładowanie konserwacyjne. Ładuj akumulator do kosiarki prądem równym 1/10 jego pojemności przez 10 godzin. Przykład: akumulator 30 Ah ładujemy prądem 3 A przez 10 godzin;
  • Jeśli masz ładowarkę do akumulatorów z funkcją konserwacji (czyli taką, która sama kontroluje spadek napięcia na biegunach i automatycznie doładowuje akumulator) podłącz ją do akumulatora. Przykładem takiej ładowarki jest CTEK MXS 5.0 lub Victron Energy. Obie ładowarki dostępne są w naszym sklepie internetowym >>sklep.prostowniki-akumulatory.pl<<

Pamiętaj. Akumulator pozostawiony w nieogrzewanym pomieszczeniu może zamarznąć przy dużych mrozach i ulec trwałemu uszkodzeniu.

Sprawdzone i polecane przez nas marki akumulatorów do kosiarek to:

Tuborg Garden, Yuasa, Fullbat.

Niezależnie od tego, jaki akumulator Państwo wybiorą, radzimy regularnie sprawdzać jego stan po sezonie. Możecie też Państwo podjechać do naszego oddziału, a my go sprawdzimy i podładujemy.

U nas kupisz akumulatory do kosiarek, traktorków ogrodowych takich marek jak:

Briggs&Stratton, MTD, Honda, Stihl, Partner, Stiga, John Deere, Murray, Kubota, Mcculloch, Husqvarna, Craftsman

Please publish modules in offcanvas position.