Jak zrobić test akumulatora?

/ Poradnik eksperta / poniedziałek, 21 grudzień 2020 14:32

Test akumulatorów - Warszawa, Poznań, Wrocław...

Astronomiczna zima rozpocznie się już wkrótce. A kilka dni później święta. W tym roku przypadają wyjątkowo korzystnie. W związku z tym wielu z nas czeka długi świąteczny weekend. Za nim jednak odstawimy samochody na tych kilka dni, sprawdźmy stan akumulatora. Można w tym celu udać się do mechanika lub próbować samodzielnie. Jednak najlepiej pomogą Wam w tym eksperci od akumulatorów z sieci sklepów Dostawcypradu.pl. Zapraszamy do naszych punktów obsługi i sprzedaży. To tutaj nasi specjaliści rzetelnie, szybko i bez opłat przeprowadzają test akumulatorów.

 

Bezpłatny test akumulatora w sieci punktów Dostawcypradu.pl dostępny jest od ręki. Oferują go między innymi:

 • Akumulatory Warszawa,
 • Akumulatory Poznań,
 • Akumulatory Wrocław, Akumulatory Leszno,
 • Akumulatory Gdańsk, Akumulatory Rumia,
 • Akumulatory Toruń, Akumulatory Bydgoszcz
 • Akumulatory Szczecin,

oraz wszystkie niewymienione lokalizacje sieci sklepów Dostawcypradu.pl. Pełną listę kontaktową z adresami i numerami telefonów znajdziesz tutaj:

 

 

Sprawdź najbliższą lokalizację Dostawcy Prądu

 

 

Jak zrobić test akumulatora?

Dlaczego test akumulatora jest taki ważny?

Regularne przeprowadzanie testu akumulatora zapewnia wygodę codziennego użytkowania. Znacznie przedłuża żywotność baterii. Nie warto psuć sobie świątecznego wyjazdu awarią akumulatora. Już dziś zrób test akumulatora i zapewnij sobie spokój. Pamiętaj, aby powtarzać tę czynność nie rzadziej niż raz na kwartał. Możesz spróbować samodzielnie. My polecamy skorzystać z porady specjalistów od akumulatorów z Dostawcypradu.pl.

Test akumulatora, a miernik elektryczny

Badając akumulator we własnym zakresie, można posłużyć się najzwyklejszym miernikiem napięcia. Jednak trzeba wiedzieć jak go prawidłowo podłączyć i dobrać ustawienia, aby otrzymać rzetelny pomiar. Ponadto, trzeba umieć zinterpretować uzyskane wyniki. Dla amatora może to okazać się niełatwym zadaniem. Natomiast błędna interpretacja wyników może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Test akumulatora przy pomocy testera

Dużo lepszym rozwiązaniem jest użycie testera akumulatorów takiego jak, chociażby RECO BT6. Jest to nowość na polskim rynku. Łatwe w obsłudze, poręczne i bardzo praktyczne narzędzie. W prosty i szybki sposób dostarcza informacji o stanie akumulatora. Może być stosowany przez amatorów, a także profesjonalistów. Urządzenie oprócz badania napięcia na akumulatorze jest w stanie zdiagnozować jego ewentualne uszkodzenie. Pomiar trwa około 1 sekundy. Na elektronicznym wyświetlaczu LCD pojawia się komunikat o zebranych wynikach oraz ich interpretacja. W zrozumiały sposób (menu dostępne w 14 językach) uzyskamy informacje, czy akumulator jest sprawny, wymaga podładowania, czy może jest uszkodzony i należy go wymienić.

Test akumulatora |Dostawcypradu.pl

Najlepszym, naszym zdaniem, rozwiązaniem jest przeprowadzenie diagnostyki akumulatora w profesjonalnym punkcie oferującym taką usługę. Należą do nich punkty sprzedaży akumulatorów rozsiane po całej Polsce, należące do sieci Dostawcy Prądu. Nasi eksperci przeprowadzą kompleksowe badanie, które obejmuje:

 • test akumulatora,
 • diagnozę układu ładowania,
 • diagnozę alternatora.

Dość często się zdarza, że usterka układu elektrycznego w samochodzie powoduje szybkie rozładowywanie się akumulatora, mimo tego, że on sam jest sprawny.

Fachowcy z Dostawcypradu.pl przeprowadzą dokładny test akumulatora z użyciem profesjonalnych narzędzi. Obejrzą akumulator pod kątem zabrudzeń i ewentualnych wycieków. Zwracając szczególna uwagę na klemy i czopy biegunów baterii. Zmierzą takie parametry, jak:

 • napięcie prądu,
 • gęstość elektrolitu ( w akumulatorach obsługowych),
 • wytrzymałość akumulatora na obciążenie prądem o dużym natężeniu.

Po zebraniu wszystkich potrzebnych danych eksperci z sieci sprzedaży Dostawcy Prądu przedstawią klientowi informacje o stanie akumulatora. Chętnie odpowiedzą na pytania i udzielą porady, jak dalej postępować.

Pamiętaj — Diagnostyka akumulatora jest darmowa i dostępna we wszystkich punktach Dostawcypradu.pl zlokalizowanych na terenie całego kraju.

 

4 cechy zadbanego akumulatora

Po czym poznań dobrze utrzymany akumulator? Wystarczy na niego spojrzeć. Zadbany akumulator:

 • jest czysty od kurzu i brudu,
 • ma czyste, niezaśniedziałe klemy,
 • ma właściwy poziom elektrolitu,
 • ma prawidłowe napięcie.

Dbaj o swój akumulator, a przedłużysz jego żywotność.

Podsumowując

Warto dbać o stan akumulatora kontrolując jego stan co kilka miesięcy.

Fachowo przeprowadzony, rzetelny test akumulatora oraz układu elektrycznego w samochodzie zapewnia prawdziwy obraz stanu akumulatora. Dzięki temu możemy w porę podjąć działania, które uchronią nas przed przykrymi skutkami jego awarii. A także niepotrzebnym stresem.

Zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i komfortu korzystania z samochodu.

 

Please publish modules in offcanvas position.