Nowość w ofercie - Akumulatory Odyssey Wyróżniony

Autor / Aktualności / środa, 31 lipiec 2019 11:44

Niektóre akumulatory oferują olbrzymią moc rozruchową. Inne, możliwość głębokiego rozładowania. Bezkonkurencyjne akumulatory ODYSSEY ® Extreme Series™ oferują obie te możliwości. Akumulatory ODYSSEY Extreme Series posiadają tyle mocy, aby nawet w bardzo niskich temperaturach zapewnić silnikowi prąd rozruchowy o natężeniu ponad 2250 Amper przez 5 sekund – jest to od dwóch do trzech razy więcej mocy niż w zwykłych akumulatorach. Dodatkowo mogą wytrzymać 400 cykli przy rozładowaniu o głębokości 80%! *.

Skąd bierze się taka ogromna moc.

Akumulatory ODYSSEY Extreme Series są zbudowane z płaskich płyt wykonanych z ołowiu o czystości 99,99% - zamiast ze stopu ołowiu. Płyty z czystego ołowiu są cieńsze, co pozwala na umieszczenie większej ich ilości w akumulatorze. Więcej zainstalowanych płyt ODYSSEY oznacza większą powierzchnię płyt, a więc i większą moc, nawet dwukrotnie większą niż w konwencjonalnych akumulatorach.

Napakowany większą mocą

Jak w przypadku wiele popularnych baterii spiralnych, elektrolit akumulatorów ODYSSEY Extreme Series jest zaabsorbowany w separatorze wykonanym z porowatej maty szklanej (technologia AGM – Ansorbed Glass Mate) pozwalającej na instalowanie akumulatorów nawet na ich boku. Ciasno upakowane cienkie płyty w akumulatorach ODYSSEY Extreme Series zapobiegają powstawaniu niewykorzystanych przestrzeni pomiędzy cylindrami jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych akumulatorów spiralnych. W rezultacie zyskujemy większą o 15% powierzchnię płyt – a to oznacza większą moc!

Akumulatory ODYSSEY® - nowa nazwa i nowy wygląd!

Nazwa akumulatorów ewoluowała do ODYSSEY Extreme Series, odnowiono również wygląd zewnętrzny. Jednak w środku akumulatorow ODYSSEY Extreme Series drzemie ta sama moc oparta na tej samej, niezawodnej od lat technologii.

Dostarczone w stanie pełnego naładowania!

Akumulatory ODYSSEY Extreme Series są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania. Jeśli napięcie akumulatora ma 12,65 V lub więcej, wystarczy zainstalować baterię w pojeździe, który jest gotowy do pracy. Jeśli napięcie jest niższe niż 12,65 V, należy go doładować postępując zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji obsługi akumulatora ODYSSEY Extreme Series i / lub podręczniku technicznym. Doładowanie akumulatora nie spowoduje jego uszkodzenia, nawet jeśli jego napięcie będzie wyższe niż 12,65 V.

Zaprojektowane i zbudowane by działać 3 razy dłużej niż konwencjonalne akumulatory

  • Akumulatory ODYSSEY® Extreme Series™ zostały solidnie wykonane w technologii TPPL, co pozwala na 8-12 lat projektowanej eksploatacji i od 3 do 10 lat żywotności.
  • Mosiężne terminale pokryte cienką warstwą aluminium* Aby zapewnić bezpieczne i antykorozyjne połączenie, nasze mosiężne terminale pokryte są cienką warstwą wysokiej jakości aluminium.
  • Solidne połączenia pomiędzy ogniwami Aby zabezpieczyć przed wibracjami i wewnętrznym iskrzeniem połączenia pomiędzy ogniwami są spiekane
  • Kompresowane separatory TPPL Dla maksymalizacji odporności na wibracje separatory TPPL są kompresowane przed włożeniem do obudowy.
  • Płyty wykonane z czystego ołowiu Aby zapewnić więcej mocy, płyty w naszych akumulatorach są wykonane z czystego ołowiu (99,99%). Płyty są bardzo cienkie, co oznacza, że w akumulatorze można ich umieścić o wiele więcej A to oznacza więcej mocy.

Please publish modules in offcanvas position.