Jak uruchomić akumulator motocyklowy AGM?

Autor / Poradnik eksperta / piątek, 01 wrzesień 2017 14:05

Przygotowanie akumulatora AGM do pracy, czyli krok po kroku jak uruchomić akumulator motocyklowy.

 

1. Przygotowanie akumulatora

  •  Umieścić akumulator na równej powierzchni. Usunąć taśmę uszczelniającą z góry akumulatora.

 

2. Przygotowanie pojemnika z elektrolitem

  • Wyjąć z torebki plastikowej pojemnik z elektrolitem. Zdjąć listwę z korkami, która później posłuży jako zamknięcie akumulatora. Uwaga! Uszczelek na otworach wlewowych nie wolno usuwać ani przekłuwać.

 

3. Wlewanie elektrolitu

  • Odwrócić pojemnik z elektrolitem do góry nogami i ułożyć go w taki sposób, aby sześć uszczelnionych otworów dokładnie pasowało na sześć otworów wlewu. Teraz docisnąć mocno pojemnik w dół, aby przebić uszczelki. Elektrolit zaczyna spływać do akumulatora. Uwaga! Należy uważać, aby nie przechylić pojemnika, gdyż może to uniemożliwić wypłynięcie kwasu.

 

4. Sprawdzanie przepływu elektrolitu

  • Upewnić się, że ze wszystkich sześciu otworów uchodzą pęcherzyki powietrza. Pozostawić pojemnik w tej pozycji przez co najmniej 30 minut. Wskazówka: Jeżeli z któregoś otworu nie wydobywają się pęcherzyki powietrza, to należy dwa trzy razy lekko uderzyć w pojemnik. Pod żadnym pozorem nie wolno zdejmować pojemnika podczas przelewania elektrolitu.

 

5. Zdejmowanie pojemnika

  • Upewnić się, że cała zawartość pojemnika została przelana do akumulatora. W przypadku, gdyby w pojemniku pozostały resztki elektrolitu, lekko uderzyć w pojemnik. Na koniec ostrożnie wyjąć pojemnik z akumulatora.

 

6. Zamykanie akumulatora

  • Listwę zamykającą dobrze wcisnąć w otwory. Zwrócić uwagę, aby listwa znajdowała się na tej samej wysokości co górna część akumulatora. Docisnąć listwę zamykającą obydwoma rękami. Napełnianie akumulatora jest zakończone. Listwy zamykającej nie wolno zdejmować; dalsze dolewanie wody lub elektrolitu jest zbędne.

 

Please publish modules in offcanvas position.