Szukaj

Akumulatory Wrocław
Previous Next Play Pause
1

O nas

Witamy na stronach Akumar S.C znanej i nowoczesnej firmy handlowo-usługowej, która prowadzi usługi w zakresie sprzedaży i diagnostyki akumulatorów, wszelkiego rodzaju baterii kwasowo-ołowiowych oraz baterii żelowych typu GS służących do rozładowań cyklicznych w układach indukcyjnych.

Nasze produkty są nową serią akumulatorów wapniowych zaprojektowaną w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymogi użytkowników. Koncepcja i sposób produkcji naszych akumulatorów znacznie zwiększają żywotność tych wyrobów różniących się mocą i parametrami technicznymi, umożliwiając tym samym na udzielenie gwarancji o maksymalnie długim okresie. Wszystkie produkty zostały oparte o najnowsze tendencje w dziedzinie motoryzacji i posiadają certyfikaty aprobaty technicznej, spełniające normy bezpieczeństwa i ekologii CLA, PCBC, według DIN.

W ofercie znajdą Państwo też prostowniki, ładowarki do akumulatorów rozruchowych i żelowych.

Na rynku polskim jesteśmy przedstawicielem kilku renomowanych producentów takich jak: Varta, Exide, Centra, Yuasa, Westa, Trojan, Topla, Tab, Optima, MotoPower, PowerBat, LP, Fogo, Sincro, CTEK, Stef-pol.

Firma Akumar S.C w dalszym ciągu rozwija się i poszerza ofertę handlową w zakresie asortymentu sprzedawanego towaru jak również w zakresie świadczonych usług. Zespół doświadczonych fachowców sprosta największym wyzwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dobra lokalizacja przedsiębiorstwa i prawidłowa polityka rozwoju naszej firmy sprawiła, iż z roku na rok prowadzona przez nas firma, dynamicznie się rozwija.

Dziękujemy i zapraszamy do zwiedzania naszych stron!

 

 

Ładowarka MXTS 70

 

 

 

 

 

Ładowarka MXTS 70jest to wielufunkcyjne urządzenie warsztatowe. Może obsługiwać zarówno akumulatory 12V i 24V, oferuje bardzo zaawansowane technologie i jest bardzo przyjazny dla użytkownika. MXTS 70 pokazuje na wyświetlaczach ciekłokrystalicznych stan ładowania, napięcie ładowania, prąd, Czas ładowania (h) oraz wskazanie energii (Ah) do kontroli stanu akumulatora.

 MXTS 70 wyposażony jest we wszystkie niezbędne cechy i funkcje wymagane do profesjonalnego użytkowania:


Tryby które pozwalają na optymalne dopasowanie schematu ładowania do typu akumulatora
Możliwość wyboru trybu zasilania dla ciągłego napięcia wyjściowego wynosi 13,6 (max 70A) lub 27.2V (max 35A)
Opatentowana funkcja odsiarczania
Funkcja regeneracji do odzyskiwania rozwarstwionych i głęboko rozładowanych akumulatorów.
Unikalne ładowanie konserwacyjne podtrzymująco/impulsowe
Funkcje diagnostyczne w celu określenia, czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek
Czujnik temperatury dla optymalnego ładowania

 

 

 

 


Ładowarka MXTS 70 to automatyczna, 8-etapowa ładowarka, dostarczająca prąd o parametrach 70 A/12 V lub 35 A/24 V do akumulatorów o pojemnościach od 40-1500 Ah dla 12 V, oraz 20-750 Ah dla 24 V. Ładowarka ma stopień ochrony IP20, obudowę z odpornego aluminium do pracy w trudnych środowiskach, zaprojektowana tak, by zabezpieczać elektronikę pojazdu. Jest to urządzenie nieiskrzące, zabezpieczone przed odwróceniem
biegunowości i odporne na zwarcie. Ładowarka MXTS 70 jest objęta 2-letnią gwarancją.


 • Wybierany maksymalny prąd ładowania, dopasowany do wielkości akumulatora. Prądy wybierane w zakresie od 20 A do 50 A w krokach do 10 A dla napięcia 12 V, a w zakresie 10 A do 25 A z krokiem 5 A dla instalacji 24 V.
 • 8 stopniowy algorytm ładowania zapewniający idealne utrzymanie parametrów akumulatora.
 • Dwukrokowe ładowanie konserwacyjne, obsługujące równoległe odbiorniki prądu stałego w trakcie ładowania.
 • Wybierany tryb zasilania dla stałego napięcia wyjściowego 13.6 V,maks. 70 A lub 27.2 V, maks. 35 A.
 • interfejs przedstawiający stan ładowarki i duży wyświetlacz napięcia i prądu ładowania.
 • Wyświetlacz wartości czasu [h] i energii [Ah] ładowania do kontroli stanu akumulatora.
 • Zamknięta w odpornej obudowie aluminiowej do użytku profesjonalnego w trudnych warunkach.
 • Wyposażona w opatentowany program odsiarczania akumulatora
 • Analiza akumulatora po zakończonym cyklu ładowania, pozwala wykrywać uszkodzone akumulatory.
 • Program regeneracji wyrównujący poziomy naładowania ogniw głęboko rozładowanych akumulatorów.
 • Opcjonalna kompensacja temperatury akumulatora w cyklu ładowania. Wystarczy wpiąć czujnik do ładowarki i uaktywnić kompensację temperatury.
 • W pełni zabezpieczona prz7ed zwarciem i odwróceniem biegunowości kabli ładowania.


Obsługiwane tryby ładowania:

1) Odsiarczanie
2) Miękki start
3) Ładowanie zasadnicze
4) Absorpcja
5) Analiza
6) Regeneracja
7) Konserwacja płynna
8) Konserwacja impulsowa

 

 

 

 

 

 

 

CTEK, to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. Ładowarki CTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

Produkty firmy CTEK charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

 • bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
 • bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
 • w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
 • dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
 • wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
 • wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.C
 • produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane i produkowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.

 

 

ZLOMBOL

NASZE DANE

AKUMAR S.C.


Sprzedaż hurtowa

ul. Cmentarna 11/2

62-020 Swarzędz

  660 759 232

  61 651 54 58

  akumar(at)akumar.pl


Poniedziałek - Piątek
8:00 - 16:00
Sobota
8:00 - 13:00


Sprzedaż detaliczna

ul. Małe Garbary 1

61-756 Poznań

  61 628 21 03

  506 164 933

  detal(at)akumar.pl


Poniedziałek - Piątek
8:00 - 19:00
Sobota
8:00 - 14:00


poleca2m

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !